Aktuálně

Den přátel přírody v Bílovicích

Letošní květen nám sice nepřinesl tolik teplých a slunečných dnů jako v minulých letech, přesto alespoň o dvou sobotách nám matka příroda umožnila strávit příjemné chvíle na akcích v naší obci.

Jednou z nich byl Den přátel přírody, který se letos rozhodli ve vzájemné spolupráci uspořádat komise životního prostředí, kulturní komise a hasiči. Dne 18. května se v zámeckém parku v Bílovicích sešla řada přátel přírody, mezi něž patřili sokolníci z CHKO Bílé Karpaty, včelaři z Buchlovic, bylinkáři a pěstitelé masožravých orchidejí z Hulína a Dolního Němčí, provozovatel keramické dílny z Hroznové Lhoty, košíkář z Vážan, naši zahrádkáři a další. Součástí akce byly také Rybářské závody mládeže do patnácti let v lovu ryb udicí na plavanou, do kterých se zapojily více jak dvě desítky mladých závodníků z rybářských kroužků v Uherském Hradišti a Babicích. Významnými hosty, které jsme mohli přivítat na této akci, byl předseda Moravského rybářského svazu, z. s. Rudolf Milerski, dále vítězka podnikatelského akcelerátoru ve Zlínském kraji slečna Martina Marie Josefa Veselá, která k nám přijela prezentovat svou výrobu slaměných motýlků pod značkou Natural Bow Tie až z Březnice u Příbrami, a svou návštěvou nás poctil také ředitel regionální kanceláře CzechInvest Lukáš Trčka.

První ročník akce profesionálně moderované Petrem Chrástkem se nesl v poklidné atmosféře, které hezké počasí vyloženě nahrávalo. Návštěvníci se mohli kromě prohlídky ukázek jednotlivých vystavovatelů také svézt na ponících nebo na ekovozítku rikša. Přítomné děti také velmi zaujalo přistavené hasičské vozidlo. K poslechu zahrála cimbálovka pod vedením Břetislava Španěla, která si pro tuto příležitost připravila skladbu s názvem Pstruží stezka. Samotná akce Den přátel přírody totiž úzce koresponduje s projektem, jehož realizaci jsme v minulém roce započali. Jsem rád, že akce neunikla ani pozornosti médií, která pomohla jednak s její propagací, ale také se k akci opět vrátila následnými články.

V regionu naprosto ojedinělá akce Den přátel přírody byla pro naši obec reklamou nejenom v okolí, ale také mezi rybářskými organizacemi. V Brně se zase jednou bude mluvit právě o Bílovicích. Jak jsem avizoval před volbami, malý je ten, jenž má jen malý cíl. Proto v příštím ročníku uvidíte více vystavovatelů a v případě dobrého počasí i vozidlo na solární pohon či zemědělskou techniku.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem vystavovatelům, spoluorganizátorům, pracovníkům TSO a také významným hostům, kteří si k nám našli cestu i o týden později při oslavách 150. výročí založení nejstaršího vesnického hasičského sboru na Moravě.

Adam Skovajsa

Foto:Radek KnapHLEDÁNÍ NA WEBU

REZERVAČNÍ SYSTÉM
pro výdej rybářských dokladů
p.s. MRS, Uh. Hradiště

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY

Vážení zájemci o členství v MRS, z.s., níže v příloze najdete…

Vážení přátelé Petrova cechu, níže se můžete seznámit, jak dopadl náš…

Vážení přátelé Petrova cechu, výdeje dokladů k rybolovu a povolenek…

PŘEDPOVĚĎ POČASÍ
POSLEDNÍ FOTOGRAFIE

Podporují nás

Spolupráce a podpora

Moravský rybářský svaz, z.s.,
pobočný spolek Uherské Hradiště

U Moravy 852
686 01 Uherské Hradiště

+420 725 690 422

Kontaktní formulář

Máte dotaz? Můžete nám napstat prostřednictvím tohoto formuláře.

© 2017 provozuje Moravský Rybářský svaz, z.s., pobočný spolek Uherské Hradiště
web by icard.cz