MS Babice

Dětské rybářské závody pořádané dne 8.6.2024 v Babicích

Každoroční velmi očekávanou rybářskou akcí, kterou pořádá Místní skupina rybáři Babice jsou bez pochyby Dětské rybářské závody na revíru Babice 2.

Letošní závody byly však jiné než ty ostatní.
Po delší rozvaze jsme pozměnili způsob bodování u jedné z kategorií a za co jsme velmi rádi, je především to, že naše „dvojka“ po dlouhé době vydala i jedny ze svých krásnějších ryb.

Každý rok je vždy těžké sednou ke klávesnici a sepsat v pár řádcích to, jak probíhaly závody, atmosféra a pocity, které k této události neodmyslitelně vždy patří. Nicméně i letos se vám pokusím přiblížit do sobotního dopoledne dětských rybářských závodů.

Každé závody začínají dlouhou přípravou a mnoha starostmi, které doprovází i spousta práce a někdy i napjatých situací. Letos si však myslím, že jako parta lidí, která má stejnou vášeň, jsme své úkoly zvládli naprosto s přehledem a jak se říká, nad rámec svých možností. Vše bylo připraveno včas a tak jak jsme si přáli a jak se od nás očekávalo.

Závody vždy začínají jak já říkám den předem, kdy každý malý závodník doma chystá věci na nadcházející den a zcela určitě se pak z dětí zdají úžasné sny o velké rybě a zlatém poháru nad hlavou. Ale samotný závod začíná registrací velmi brzo ráno a tu letošní navštívilo 32 mladých závodníků a závodnic. U registrace každé z dětí dostalo nějaké mlsotinky a pití a od naší úžasné kolegyňky Soňky Hanákové i marcipánové kapříky zdobené zlatým prachem. Mimo sladkostí také každé dítko obdrželo startovní balíček, ve kterém byly nějaké nástrahy a drobnosti k lovu ryb. Poté se všichni přesunuli na svá lovná místa s připravovali se na startovní signál. Po celou dobu se o hladký průběh závodu starali pořadatelé, kteří zajišťovali pro závodníky i rodiče občerstvení a pitný režim, ale již všem známí bratři v triku jako rozhodčí i dozor.

Soutěžilo se v kategoriích kapr, bílá ryba a udělovala se i cena pořadatele. A právě v kategorii bílá ryba se letos udělala změna, aby byl závod ještě zajímavější a napínavější. Šlo především o to, že se zrušila „ největší ryba“  a nahradilo se to bodovacím systémem, co centimetr to bod u každé bílé ryby nad 20 cm. Tato změna se těšila velké oblibě a zůstane tak zavedena do dalších let.


Teď už si ale pojďme představit výherce.

KAPR

- 1 místo – Roberta Mikulková  : kapr 79 cm / 7,3 kg

- 2 místo – Matyáš Řezníček      : kapr  75 cm / 7,31 kg

- 3 místo – Vojtěch Řezníček                  : 60 cm / 3,08 kg


BÍLÁ RYBA

1. místo – Daniel Čaja           72 celkových bodů

CENA POŘADATELE
1. místo – Ondřej Hastík  za mimořádný úlovek součtu délky všech ulovených ryb 204 cm.


Celkově se nově hodnocené kategorii podařilo dětem ulovit téměř 600 cm součtu celkové délky ulovené bílé ryby. Přesný zaevidovaný součet se zastavil na čísle 579 cm. Nový způsob se nám osvědčil a věřím, že si najde i do budoucna své stálé místo, ať už v letošní podobě nebo trochu pozmění svůj tvar.
Závody už se nesly v duchu přicházejících prázdninových teplot i počasí. Velmi teplé a slunečné počasí doprovázela skvělá nálada i krásné úlovky, tak nám nezbývá si na příští rok přát, že ty příští závody budou ještě lepší než ty letošní už tak úžasné!

A my za nás všem dětem přejeme mnoho úžasných zážitků o prázdninách a to nejen od vody!

Petrův zdar!

Za rybáře Babice
Matěj Žálek

HLEDÁNÍ NA WEBU

REZERVAČNÍ SYSTÉM
pro výdej rybářských dokladů
p.s. MRS, Uh. Hradiště

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY

Přátelé, kamarádi, rybáři i rybářky, v neděli dopoledne byly ukončeny…

Každoroční velmi očekávanou rybářskou akcí, kterou pořádá Místní…

Práce naší místní skupiny začínají vždy naplno příchodem nového roku.

PŘEDPOVĚĎ POČASÍ
POSLEDNÍ FOTOGRAFIE

Podporují nás

Spolupráce a podpora

Moravský rybářský svaz, z.s.,
pobočný spolek Uherské Hradiště

U Moravy 852
686 01 Uherské Hradiště

+420 725 690 422

Kontaktní formulář

Máte dotaz? Můžete nám napstat prostřednictvím tohoto formuláře.

© 2017 provozuje Moravský Rybářský svaz, z.s., pobočný spolek Uherské Hradiště
web by icard.cz