MS Babice

Dětské rybářské závody v Babicích, aneb vítězové jsou všichni

Dne 26.5.2017 proběhly v Babicích na revíru Babice II. Dětské rybářské závody, ale nejdříve pěkně popořádku, co jim předcházelo.

Dětský rybářský kroužek při pobočném spolku MRS v Uh.Hradišti zahájil svou činnost v první polovině ledna tohoto roku a pravidelně se scházel v počtu 18 dětí do patnácti let a pěti dospělých uchazečů. Každou středu od 16:30 do 18.00 hodin do sebe postupně vstřebávali mladí adepti všechny zásady a znalosti pro úspěšné složení závěrečného kontrolního testu. Děti se především učily základy rybářské etiky, rybářského práva, rozpoznávání druhů ryb a veškerou teorii, kterou budou v praxi potřebovat. Vyvrcholení proběhlo dne 26.dubna 2017 odpoledne, kdy všichni nezletilí účastníci úspěšně prošli písemným testem, ale zároveň uspěli i v ústním poznávaní ryb.


Souběžně s kroužkem v Uherském Hradišti probíhal i Dětský rybářský kroužek v místní skupině (MS) v Babicích, který absolvovalo celkem 9 dětí.


Stejně jako vloni jsme všem nezletilým účastníkům obou kroužků první povolenku k rybolovu pro rok 2017, uhradili na náklady spolku.


V Uherském Hradišti kroužek vedl Ing. Adam Skovajsa a v MS Babice pan Jaroslav Šustal.


Vyvrcholením pro děti bylo pak uspořádání Dětských rybářských závodů. Za pěkného počasí se v sobotu 26.5 2017 sešli přátelé, milovníci přírody a začínající rybáři v Babicích na revíru Babice II, aby svou přítomností potěšili pořadatele již 8.ročníku Dětských rybářských závodů.

Pořádající Místní Skupina Babice ve spolupráci s výborem MRS z.s.,pobočného spolku Uh.Hradiště a finanční podpory Obecního Úřadu Babice uspořádala již 8.ročník Dětských rybářských závodů k příležitosti Mezinárodního dne dětí.                                         


Samotné závody probíhaly od 8.00  - 11.30 hodin. V této době mohli účastníci závodů lovit ryby (soutěžit), dle svých zkušeností o hodnotné ceny. Byly vypsány ceny na největší kaprovitou rybu 1.- 3. místo a největšího úhoře. Dále pak byl hodnocen nejmladší účastník závodů. V průběhu závodů bylo dětem podáváno občerstvení. V 11.30 hodin byl závod ukončen a v půlhodinové pause před vyhlášením výsledků si děti mohly vyměňovat své dojmy případně zkušenosti z rybářské latiny.

     

Vyhlašování výsledků a předání cen se zúčastnila paní místostarostka obce Babice Mgr. Miroslava Maňásková a dále předseda MRS z.s, p.s. Uh.Hradiště pan Milan Čaja. Po krátkém proslovu pana Jaroslava Šustala došlo k samotnému vyhlášení výsledků:


celkem zúčastněných závodníků:  50 dětí


nejmladší účastník: Ema Pospíšková ročník 2014


nejdelší úhoř 68 cm, Karolína Bezdíčková


bílá ryba – největší počet: Tomáš Grebeníček


nejdelší kapr  1.cena   48 cm, Petr Toman

                       2.cena   45 cm, Dobiáš Večerka

                       3.cena   45 cm,  Dušan Dostálek ml.


Ostatní závodníci obdrželi dárkové balíčky - (cena útěchy).


Dovolte mi poděkovat všem účastníkům závodů, jejich doprovodům, ať už to byli rodiče, sourozenci, nebo blízcí příbuzní, za jejich účast při konání této akce. Ani netušíte, jak potěší pořadatele, že neděláte něco zbytečně a má to svůj význam. V neposlední řadě patří poděkování pořadatelům za jejich ochotu a čas.


Závěrem, proč nadpis Vítězové jsou všichni. Důvodů je hned několik. Děti s doprovodem strávily sobotní dopoledne pohybem v přírodě a získávaly cenné zkušenosti z rybařiny. Pořadatelé byli nadmíru spokojeni s velkou účastí. Naše sponzory pak těší dělat dětem radost a již nyní nám přislíbili svou účast na další podobné akci.

Doufáme, že dětem jejich elán a chuť ke sportovnímu rybolovu vydrží  a  i  v příštím roce zájem ze strany mládeže o kroužek mladých rybářů při našem spolku bude alespoň stejný.

S pozdravem Petrův zdar!

Radek Knap, člen výboru MRS, p.s. Uh. Hradiště, webmaster www.rybaruh.cz

A celá fotogalerie je níže. Tento nový redakční systém umožňuje propojit snímky přímo na rajčeti.

Podporují nás

Spolupráce a podpora

Moravský rybářský svaz, z.s.,
pobočný spolek Uherské Hradiště

U Moravy 852
686 01 Uherské Hradiště

+420 725 690 422

Kontaktní formulář

Máte dotaz? Můžete nám napstat prostřednictvím tohoto formuláře.

© 2017 provozuje Moravský Rybářský svaz, z.s., pobočný spolek Uherské Hradiště
web by icard.cz