Sport

Druhé kolo 1.ligy LRU Plavaná v Pardubicích

Vážení příznivci rybářského sportu, níže se můžete seznámit se zprávou z druhého kola 1. ligy LRU Plavaná v Pardubicích, kterého se zúčastnil i náš tým ...

O víkendu proběhlo druhé kolo 1.ligy LRU Plavané na tradičním závodním úseku na Labi v Pardubicích, kde nechyběl ani náš tým p.s. MRS Uherské Hradiště Sarfix.cz. Páteční trénink moc o rybách sice nebyl, ale bylo vidět, že postupně najíždějí a tak jsme doufali, že si o víkendu pěkně zachytáme.

Sobotní závod potvrdil to, že ryb opravdu přijelo více a obecně se chytalo poměrně dost, když v rybách převládal cejn a cejnek ve velikosti 300-1000g. Chytalo se pouze na odhoz, jak je v Pardubicích zvykem. Na všech sektorech bylo potřeba k vítěžství přes 20 kg ryb, takže úlovky byly opravdu bohaté. Týmově nám taktika celkem pěkně klapla, když Jiří Matej jsem vyhrál svůj sektor s váhou 26,5 kg, Jan Jakeš 4, Ladislav Bradna 5 a Gustav Lakoš 8 , což nás poslalo po sobotě na 2.místo za skvěle chytajícími Pardubicemi. 

Do neděle jsme tedy nic nového nevymýšleli a šli jsme si pro co nejlepší výsledek i druhý den. První polovina závodu se pro nás vyvíjela celkem obstojně, ale v druhé polovině závodu jsme se začali postupně propadat a to zejména asi kvůli tomu, že jsme chytali celkem blízko a po nějaké době se chtělo posunout dál. Nakonec já Jiří Matej vybojoval 5, Jan Jakeš 8, Ladislav Bradna 7 a Gustav Lakoš 10, takže jsme věděli, že medailové ambice jsou pryč. Nejen na břehu nám navíc perfektně pomáhal i Mira Kolínek .

Celkově jsme se v kole tedy umístili na pěkném 6.místě se ztrátou 5 bodů na bednu, takže i tentokrát to bylo velmi těsné. Mě navíc uniklo 3.místo v jednotlivcích o 90 g v nedělním závodě, takže štěstí při nás tentokrát opravdu nestálo. V celkovém pořadí si ale vedeme celkem obstojně a v dalších kolech se pokusíme urvat co nejlepší výsledky to půjde. V poslední řadě patří velká gratulace vítězům, zejména Pardubicím za naprosto dominatní vítězství v týmech i jednotlivcích a dále velký díky pořadatelům za pěkně uspořádaný závod.


Za p.s. MRS Uherské Hradiště Sarfix.cz - Jirka Matej

Podporují nás

Spolupráce a podpora

Moravský rybářský svaz, z.s.,
pobočný spolek Uherské Hradiště

U Moravy 852
686 01 Uherské Hradiště

+420 725 690 422

Kontaktní formulář

Máte dotaz? Můžete nám napstat prostřednictvím tohoto formuláře.

© 2017 provozuje Moravský Rybářský svaz, z.s., pobočný spolek Uherské Hradiště
web by icard.cz