Rybochov

Investiční akce na našem hospodářském středisku na Staroměstkých loukách

Vážení přátelé Petrova cechu, na našem hospodářském středisku na Staroměstkých loukách probíhá od února velká investiční akce.

Při výlovu "Svárovského rybníka" v říjnu loňského roku, jsme zjistili špatný stav sloviště, včetně jeho vypouštěcí soustavy a taktéž celkový špatný stav rybníka - především velké nánosy bahna na dně, erozi břehů, špatný stav porostů atd.. Muselo se něco podniknout, protože slov v tomto roce by mohl být velmi špatně proveditelný. Kvůli tomuto havarijnímu stavu akci již dále nešlo odkládat. V předstihu se proto se schválením výboru naplánovala investiční akce, která měla za úkol uvedený stav napravit. 

Dne 13. února 2016 byla zahájeny práce na tomto rybníku, které mají za úkol všechny tyto negativní skutečnosti odstranit. Proběhlo celkové odbahnění, zpevnění všech břehů proti erozi (brlení, kamenivo), úprava respektive zpevnění sloviště a oprava jeho odtoku, odstranění rizikových a náletových dřevin. 

Souběžně také proběhla oprava rybníka "Za boudou". Došlo k jeho odbahnění a zpevnění všech jeho břehů lomovým kamenem. Hráze tohoto rybníka neustále narušoval Bobr, který rok, co rok vrtal díry v tomto rybníku. Tímto opatřením došlo taktéž k stabilizaci hospodářského objektu, který stojí těsně u tohoto rybníka.

Akce se financuje z fondu „Obnovy a rozvoje spolku". 

Dne 20.3. 2016 (při návštěvě naší VČS) se na postup prací osobně dojel podívat předseda MRS, z.s. Ing. Rudolf Milerski CSc.  

Tato akce, která právě úspěšně končí, kladla vysoké nároky na hlavní organizátory, kterými byli předseda Milan Čaja, jednatel Milan Býček, předseda KRK Stanislav Hasník, Karel Batušek, Ladislav Grebeníček  a další členové hospodářského odboru. Za to jim patří upřímný dík.

Fotogalerie

Text i foto: Radek Knap, webmaster www.rybaruh.cz, člen výboru MRS z.s., pobočný spolek Uherské Hradiště 

HLEDÁNÍ NA WEBU

REZERVAČNÍ SYSTÉM
pro výdej rybářských dokladů
p.s. MRS, Uh. Hradiště

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY

Vážení zájemci o členství v MRS, z.s., níže v příloze najdete…

Vážení přátelé Petrova cechu, níže se můžete seznámit, jak dopadl náš…

Vážení přátelé Petrova cechu, výdeje dokladů k rybolovu a povolenek…

PŘEDPOVĚĎ POČASÍ
POSLEDNÍ FOTOGRAFIE

Podporují nás

Spolupráce a podpora

Moravský rybářský svaz, z.s.,
pobočný spolek Uherské Hradiště

U Moravy 852
686 01 Uherské Hradiště

+420 725 690 422

Kontaktní formulář

Máte dotaz? Můžete nám napstat prostřednictvím tohoto formuláře.

© 2017 provozuje Moravský Rybářský svaz, z.s., pobočný spolek Uherské Hradiště
web by icard.cz