Rybochov

Letošní výlovy skončily výlovem Svárovského rybníku

Vážení přátelé našeho spolku, dnem 14.10. 2017 byly výlovem Svárovského rybníku završeny naše letošní výlovy.


Bližší komentář bude uveřejněn později, až ho obdržím od hospodářského odboru. Obecně, ale platí, že letošní hospodářský rok nebyl vůbec jednoduchý. Celková doba pobytu vysazených ryb byla zkrácena skoro o dva měsíce. V souvislosti s rekonstrukcí středního dílu Baťova kanálu došlo k pozdějšímu napouštění celé rybniční soustavy a taktéž na podzim se střední díl dříve vypouštěl, zase kvůli rekonstrukci, takže jsme výlovy museli zahájit dříve. Také velké sucho nebylo příznivým činitelem. Ale i tak se v těchto podmínkách podle mého podařil velmi slušný výsledek.

Při posledním výlovu bylo vidět, jak velkým přínosem je celková automatizace tohoto procesu. Ryby byly ze sloviště rychle přemísťovány ve skořepině pomocí malého bagru do velkých kádí. Odtud byly rychle tříděny dle velikostí a po následném vážení a zápisech byly ihned operativně rozváženy do všech našich revírů dle zarybňovacího plánu.

Letošní rok bylo z důvodu sucha respektive velmi nízkého stavu hladin na našich ramenech upuštěno od tradičního hájení po vysazení.

Poděkování tedy patří všem, kteří se výlovů účastnili, především však členům našeho hospodářského odboru, kteří se o ryby starali celou sezónu.

Níže jsou snímky z výlovů ze dne 7.10., kdy proběhl výlov "Před Boudou" a potom 14.10.2017, kdy proběhl výlov "Svárovského rybníku".

Odkaz na snímky a videa na rajče je ZDE

Text: Radek Knap, člen výboru MRS, z.s., p.s. Uherské Hradiště, webmaster www.rybaruh.cz

Snímky pořídil Radek Knap a Milan Býček

Podporují nás

Spolupráce a podpora

Moravský rybářský svaz, z.s.,
pobočný spolek Uherské Hradiště

U Moravy 852
686 01 Uherské Hradiště

+420 725 690 422

Kontaktní formulář

Máte dotaz? Můžete nám napstat prostřednictvím tohoto formuláře.

© 2017 provozuje Moravský Rybářský svaz, z.s., pobočný spolek Uherské Hradiště
web by icard.cz