MS Babice

MS Babice pro děti zajistila praktickou přednáška o technice vláčení

Petrův zdar ! Rybářský pozdrav, kterým se od nepaměti rybáři zdraví, a nebylo tomu jinak ani v neděli 2.srpna 2020.

V neděli odpoledne jsme pro děti připravili krátkou přednášku o technice vláčení. Děti z letošního kroužku se sjely na štěrkoviště nedaleko jezu ve Spytihněvy. Za pár minut jsme byli s dětmi na místě. Po vyčerpávající prezentaci tisíce druhů nástrah a technik, jak s nástrahou správně pracovat, měly děti možnost si samy vyzkoušet, jak vláčení vlastně v praxi funguje. Zhruba hodinu se se děti střídaly za pruty a bičovaly nedaleké hrany dna. Odměna se dostavila každému v podobě malých okounků, kteří spolupracovali na výbornou a snad každý si jednoho chytil. Doufám, že se dětem s námi u vody líbilo a sejdeme se znovu třeba na podzim. 

Ještě musím velmi poděkovat panu Jiřímu Svitkovi, který nám umožnil přístup na jejich nádhernou vodu a sám přispěl svými zkušenostmi, které dětem předal.


Stejné díky patří hlavně Adamu Holzerovi, který se ujal funkce přednášejícího a celou dobu se naplno dětem věnoval a ochotně odpovídal na všechny jejich zvídavé otázky spolu se svým tátou, Milošem Holzerem, který potom s dětmi pracoval při samotném lovu. Adam pak na konci věnoval dětem spoustu gumových nástrah do začátku jejich ,,vláčkařské'' kariéry.

 
Další velké díky patří Soně Hanákové, která pomohla zařídit celou akci a napekla pro děti vynikající buchty, po kterých se na konci jen zaprášilo.

Všem ještě jedno mockrát děkuji ....
Petrů zdar a zase někde u vody 

Poslal Matěj Žálek, kterému tímto děkuji.

Podporují nás

Spolupráce a podpora

Moravský rybářský svaz, z.s.,
pobočný spolek Uherské Hradiště

U Moravy 852
686 01 Uherské Hradiště

+420 725 690 422

Kontaktní formulář

Máte dotaz? Můžete nám napstat prostřednictvím tohoto formuláře.

© 2017 provozuje Moravský Rybářský svaz, z.s., pobočný spolek Uherské Hradiště
web by icard.cz