MS Babice

Pasování dětí na rybáře v Babicích

Vážení přátelé našeho spolku, níže si můžete přečíst aktualizovanou informaci o proběhlém Rybářském kroužku v Babicích a pasování dětí na rybáře.

Dětský rybářský kroužek 2020

Tak jako každý rok i letos proběhl v Babicích dětský rybářský kroužek, který tento rod odstartoval 12.1.2020 zápisem dětí. Do kroužku se postupně zapsalo 13 dětí, mezi nimiž byly i tři dívky, které taky učarovalo kouzlo „tichých bláznů“.


Od začátku kurzu si děti postupně osvojily znalosti v oblasti biologie ryb, rybích druhů a hlavně v oblasti znalostí rybářského práva. Tento kurz byl ve znamení nových věcí. Děti se učily z nových učebnic, které nám byly poskytnuty ze základny MRS v Uherském Hradišti, kde letos probíhal  kroužek dětí souběžně s tím v Babicích. Další novinka, která na děti letos čekala byl nový instruktor pan Matěj Žálek, společně s již ostříleným instruktorem z předchozích let panem Jaroslavem Šustalem.


Přesto, že jaro letošního roku nám nastavilo neočekávané překážky v různých podobách, především z důvodů nařízení vlády České republiky v situaci s COVID-19, kdy jsme byli  nuceni kroužek úplně přerušit a nebylo z cela jasné až do poslední chvíle kdy budeme v kroužku pokračovat dál.


Avšak stejně jako v pohádkách všechno dobře dopadne, tak se i nám s dětmi podařilo kroužek úspěšně dokončit a v neděli 24. května děti složily závěrečné zkoušky v podobě písemných testů ze znalosti rybářského práva a ústní zkoušky z poznávání rybích druhů. Všechny děti prospěly na „výbornou“ a v neděli 31. května proběhlo slavnostní pasováni dětí na rybáře a byly jim předány jejich první rybářské lístky společně s pasovacími listy jako připomínka na kurz a na den kdy se staly rybáři.


Ještě bych chtěl velmi poděkovat všem, kteří pomohli rybářskému kroužku v Babicích jakoukoliv formou, třeba jen drobným darem pro děti ve formě placek nebo jiných darů, které byli dětem předány spolu s prvním rybářským lístkem.


Velký dík patří i jednateli MRS p.s. Uherské Hradiště panu Milanovi Býčkovi za neskutečnou podporu novému vedoucímu a kroužku samotnému. Děkujeme!


Pasování dětí na rybáře

V neděli 31.května jsme se s dětmi sešli na místní klubovně v Babicích naposledy, nikoliv však jako
žáci, ale již jako rybáři. Poté co děti úspěšně složily zkoušky minulou neděli je na klubovně čekaly
jejich první rybářské lístky a pasovací listy, které jim budou připomínat tento slavnostní den, kdy se z nich stali rybáři.


Bohužel počasí nám nakonec nepřálo a nemohli jsme se sejít na plavebním kanále kde jsme měli na brzké ráno naplánovaný poslední „pytlácký“ lov, na jehož konci se měli povolenky dětem předat rovnou u vody. Náladu to dětem však nesebralo a tak za přítomnosti  jednatele MRS p.s. Uherské Hradiště Milana Býčka, předsedy MS rybáři Babice pana Davida Katrňáka a samozřejmě pana Matěje Žálka, který děti provázel celým kroužkem a předával jim tolik důležité informace a učil je co znamená být rybářem.


Dále děkujeme všem, kteří pomohli s přípravou pasování. Děkujeme!

MS Rybáři Babice
Instruktor pro mládež
Matěj Žálek

HLEDÁNÍ NA WEBU

REZERVAČNÍ SYSTÉM
pro výdej rybářských dokladů
p.s. MRS, Uh. Hradiště

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY

Vážení přátelé rybářského cechu, věnujte prosím pozornost níže…

Zdravím všechny příznivce Petrova cechu a milovníky rybářského sportu!

Vážení přátelé Petrova cechu, informace o průběhu Dětských rybářských…

PŘEDPOVĚĎ POČASÍ
POSLEDNÍ FOTOGRAFIE

Podporují nás

Spolupráce a podpora

Moravský rybářský svaz, z.s.,
pobočný spolek Uherské Hradiště

U Moravy 852
686 01 Uherské Hradiště

+420 725 690 422

Kontaktní formulář

Máte dotaz? Můžete nám napstat prostřednictvím tohoto formuláře.

© 2017 provozuje Moravský Rybářský svaz, z.s., pobočný spolek Uherské Hradiště
web by icard.cz