MS Babice

Pasování dětí na rybáře v Babicích

Vážení přátelé našeho spolku, níže si můžete přečíst aktualizovanou informaci o proběhlém Rybářském kroužku v Babicích a pasování dětí na rybáře.

Dětský rybářský kroužek 2020

Tak jako každý rok i letos proběhl v Babicích dětský rybářský kroužek, který tento rod odstartoval 12.1.2020 zápisem dětí. Do kroužku se postupně zapsalo 13 dětí, mezi nimiž byly i tři dívky, které taky učarovalo kouzlo „tichých bláznů“.


Od začátku kurzu si děti postupně osvojily znalosti v oblasti biologie ryb, rybích druhů a hlavně v oblasti znalostí rybářského práva. Tento kurz byl ve znamení nových věcí. Děti se učily z nových učebnic, které nám byly poskytnuty ze základny MRS v Uherském Hradišti, kde letos probíhal  kroužek dětí souběžně s tím v Babicích. Další novinka, která na děti letos čekala byl nový instruktor pan Matěj Žálek, společně s již ostříleným instruktorem z předchozích let panem Jaroslavem Šustalem.


Přesto, že jaro letošního roku nám nastavilo neočekávané překážky v různých podobách, především z důvodů nařízení vlády České republiky v situaci s COVID-19, kdy jsme byli  nuceni kroužek úplně přerušit a nebylo z cela jasné až do poslední chvíle kdy budeme v kroužku pokračovat dál.


Avšak stejně jako v pohádkách všechno dobře dopadne, tak se i nám s dětmi podařilo kroužek úspěšně dokončit a v neděli 24. května děti složily závěrečné zkoušky v podobě písemných testů ze znalosti rybářského práva a ústní zkoušky z poznávání rybích druhů. Všechny děti prospěly na „výbornou“ a v neděli 31. května proběhlo slavnostní pasováni dětí na rybáře a byly jim předány jejich první rybářské lístky společně s pasovacími listy jako připomínka na kurz a na den kdy se staly rybáři.


Ještě bych chtěl velmi poděkovat všem, kteří pomohli rybářskému kroužku v Babicích jakoukoliv formou, třeba jen drobným darem pro děti ve formě placek nebo jiných darů, které byli dětem předány spolu s prvním rybářským lístkem.


Velký dík patří i jednateli MRS p.s. Uherské Hradiště panu Milanovi Býčkovi za neskutečnou podporu novému vedoucímu a kroužku samotnému. Děkujeme!


Pasování dětí na rybáře

V neděli 31.května jsme se s dětmi sešli na místní klubovně v Babicích naposledy, nikoliv však jako
žáci, ale již jako rybáři. Poté co děti úspěšně složily zkoušky minulou neděli je na klubovně čekaly
jejich první rybářské lístky a pasovací listy, které jim budou připomínat tento slavnostní den, kdy se z nich stali rybáři.


Bohužel počasí nám nakonec nepřálo a nemohli jsme se sejít na plavebním kanále kde jsme měli na brzké ráno naplánovaný poslední „pytlácký“ lov, na jehož konci se měli povolenky dětem předat rovnou u vody. Náladu to dětem však nesebralo a tak za přítomnosti  jednatele MRS p.s. Uherské Hradiště Milana Býčka, předsedy MS rybáři Babice pana Davida Katrňáka a samozřejmě pana Matěje Žálka, který děti provázel celým kroužkem a předával jim tolik důležité informace a učil je co znamená být rybářem.


Dále děkujeme všem, kteří pomohli s přípravou pasování. Děkujeme!

MS Rybáři Babice
Instruktor pro mládež
Matěj Žálek

HLEDÁNÍ NA WEBU

REZERVAČNÍ SYSTÉM
pro výdej rybářských dokladů
p.s. MRS, Uh. Hradiště

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY

Přátelé, kamarádi, rybáři i rybářky, v neděli dopoledne byly ukončeny…

Každoroční velmi očekávanou rybářskou akcí, kterou pořádá Místní…

Práce naší místní skupiny začínají vždy naplno příchodem nového roku.

PŘEDPOVĚĎ POČASÍ
POSLEDNÍ FOTOGRAFIE

Podporují nás

Spolupráce a podpora

Moravský rybářský svaz, z.s.,
pobočný spolek Uherské Hradiště

U Moravy 852
686 01 Uherské Hradiště

+420 725 690 422

Kontaktní formulář

Máte dotaz? Můžete nám napstat prostřednictvím tohoto formuláře.

© 2017 provozuje Moravský Rybářský svaz, z.s., pobočný spolek Uherské Hradiště
web by icard.cz