MS Babice

Rybářské závody Babice 2021 slovem i obrazem

Zdravím všechny příznivce Petrova cechu a milovníky rybářského sportu!

           Tento víkend proběhly v Babicích opět naše tradiční rybářské závody. Vše začalo v pátek přípravou bufetu, cen, tomboly a všeho, co máte na závodech tak rádi. Bohužel stalo se to, že nás potrápil výčep a spousta z vás se nám snažila pomoci, aby si mohla v předvečer závodů dopřát nejen studeného zlatavého moku, ale i tak známé a oblíbené žluté, točené sodovky, které nikdo neřekne jinak než „Kombajnérka„.

            Celou situaci se podařilo nakonec zachránit, a to za pomoci našich myslivců a obce. Chtěli bychom jim tak poděkovat za to, že nás nenechali ve štychu, a pomohli nám tuto nepříjemnost zachránit. Večer se tak nesl v duchu letního posezení s přáteli a v myšlenkách si rybáři procházeli taktiky na nadcházející 24hodinový závod. Organizátoři byli připraveni, jak jen to bylo možné, a v bufetu bylo připraveno občerstvení v podobě grilovaných klobásek, pečené krkovičky a mnoha dalších pochutin.
            V sobotu brzy ráno jsme si prošli poslední věci, na které už v pátek nezbylo po horkém a prosluněném dni dostatek sil, a již v 6:30 se pro všechny rybáře otevřela registrace do závodů, které jsme se stejně jako loni zhostili já s bratrem. Celkem se nám v ranních hodinách přihlásilo nečekaných 70 rybářů, kteří byli po celé „dvojce i jedničce“. Odpoledne pak přibyl ještě jeden. Celkem tedy bylo 71 závodících.  Desátá ranní pak celý závod odstartovala zazněním klaksonu a první náhozy začaly dopadat na vodu a klání mohlo začít. Naši rozhodčí pro letošní rok byli opět oba bratři Žálkovi, kteří vystřídali registraci za kartu označující rozhodčího a měřící podložku, s kterou poté obcházeli a evidovali úlovky až do samotného konce závodů.
            Je namístě Leoši a Matesovi poděkovat, ale přece nebudu chválit sám sebe, to prý smrdí..., takže tímto děkuji bráchovi za podporu a ochotu vzdát se času s rodinou a pomoci mně celé závody obcházet revíry, evidovat nespočet krásných ryb, které se po čas celých závodů došly podívat na břeh. Byla to mnohdy opravdu řehole, a to především v poledních a popoledních časech, kdy jsme vyráželi v ostrém slunečním žáru a vysokých teplotách za rybáři, kteří právě ulovili rybu. S ohledem na počasí jsme se snažili reagovat, co možná nejrychleji a ryby kontrolovat co nejdříve po ulovení. Celou dobu jsme na to ale nebyli sami. Obrovské díky patří panu Šustalovi jako členu rybářské stráže, který byl k dispozici stejně jako naši rozhodčí non-stop celé závody. Dohlížel v obou revírech na pořádek a na dodržování  pravidel závodu, ale i rybářského řádu. Původně jsme měli mít dva porybné, bohužel se nám to nepovedlo, ale pan Šustal projevil velkou laskavost, a to, že jeho láska k rybařině není malá, a zůstal s námi od začátku až do konce. Jaro, díky moc!
            Ale teď už pojďme na to, co všechny jistě zajímá nejvíce. Hlavně tedy na to, co se vlastně chytlo,  a kdo to vyhrál. Tak tedy, na břeh se podívalo i přes neskutečně vysoké teploty velké množství kaprů přesahujících 55 cm, těch menších jsme se ani nedopočítali. Ten největší, vítězný „pan kapr“ se nám představil hned hodinu po zahájení závodů. Byl to nádherný „šupík“ o váze 18,2 kg a délce 92 centimetrů a ujal se veden. Tento pantáta si své prvenství udržel a Dušan Dostálek, který se s kaprem utkal a nakonec ho i přemohl, se mohl těšit mnoha gratulacím a celkovému vítězství v tomto ročníku tradičních rybářských závodů! Gratulujeme, Dušane!
            V průběhu dne se pak pochytalo mnoho krásných vítězných ryb. V noci se pak ještě podařilo zdolat tři sumčí dorostence, z nichž jeden byl vrácen vodě, další dva se přeli o vítězství. Kategorie pro letošní rok byly stejné jako loni – KAPR 1. – 3. místo, AMUR 1. místo, ŠTIKA 1. místo, SUMEC 1. místo a CANDÁT 1. místo.

            Po půlnoční kontrole a kratičkém odpočinku se nám závod přiblížil do samotného konce a v nedělním horkém dopoledni úderem desáté, zazněl ukončovací klakson a závod byl ukončen. Rybáři se poté přesunuli na základnu, rozhodčí udělali sumarizaci a vypracovali výsledky, které byly :
KAPR
1. místo – Dušan Dostálek                        kapr 92 cm, váha  18,20 kg

2. místo – Vojtěch Řezníček                     kapr 66 cm, váha    3,50 kg

3. místo – Marek Gregor                           kapr 64 cm, váha    4,20 kg

AMUR
nebyl chycen


ŠTIKA
nebyla chycena


SUMEC
1. místo – Marek Gregor                 sumec 88 cm, váha 4,45 kg


Gratulujeme vítězům!!

Na závěr musím poděkovat Vám všem, kteří jste se podíleli na přípravě a průběhu celých závodů, pomohli nám jak osobně, tak formou sponzorských darů.

Mezi hlavní partnery našich závodů patří :
obec Babice, obec Huštěnovice, Miroslav Veselý – poháry, e-shop NÁSTRAHY.CZ - RedBass, Mikbaits, KovinFish s.r.o., Coffeespot Babice, RP Chytil a MRS p.s. Uherské Hradiště.
            Jmenovitě bych tě/chtěl hlavně poděkovat členům mysliveckého spolku Radek Lapčík ml., Tomáš Fusek za technickou pomoc, dále Jaroslav Šustal, Rostislav Řezníček, Leoš Žálek, Soňa Hanáková, Fusek Zdeněk a všem členům výboru MS Babice!
            V příštím roce se na vás budeme opět těšit a děkujeme vám za přízeň. Sledujte nás také na našem facebooku: Rybáři Babice, kde najdete kompletní seznam sponzorů letošních závodů a fotogalerii. Přejeme vám krásné zážitky od vody a mnoho nezapomenutelných rybářských úspěchů!!!


Za MS Babice při MRS p.s. Uherské Hradiště

Matěj Žálek

HLEDÁNÍ NA WEBU

REZERVAČNÍ SYSTÉM
pro výdej rybářských dokladů
p.s. MRS, Uh. Hradiště

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY

Vážení zájemci o členství v MRS, z.s., níže v příloze najdete…

Vážení přátelé Petrova cechu, níže se můžete seznámit, jak dopadl náš…

Vážení přátelé Petrova cechu, výdeje dokladů k rybolovu a povolenek…

PŘEDPOVĚĎ POČASÍ
POSLEDNÍ FOTOGRAFIE

Podporují nás

Spolupráce a podpora

Moravský rybářský svaz, z.s.,
pobočný spolek Uherské Hradiště

U Moravy 852
686 01 Uherské Hradiště

+420 725 690 422

Kontaktní formulář

Máte dotaz? Můžete nám napstat prostřednictvím tohoto formuláře.

© 2017 provozuje Moravský Rybářský svaz, z.s., pobočný spolek Uherské Hradiště
web by icard.cz