MS Babice

Tradiční „netradiční“ rybářské závody konané 15. - 16. června v Babicích

Přátelé, kamarádi, rybáři i rybářky, v neděli dopoledne byly ukončeny Tradiční rybářské závody v režimu non-stop, které probíhaly ve dnech 15. června od 10:00 až 16.června do 10:00 a ukončeny byly v 10:00 dopoledne.

Ne, tak krátké psaní to opravdu být nemůže.

Závody tady v Babicích mají již dlouhou tradici a mnozí z vás si závody pamatují ještě na Uhliskách, ale já už si je pamatuji jen na dvojce u táboráku a živé kapely. Je to s nadsázkou pro nás rybáře z Babic a blízkého okolí již téměř bych řekl tradice až kulturní akce. Sám jsem byl ne jednou s mým strýcem a učitelem přítomen jako účastník těchto závodů. Ale nyní jsem členem party lidí, kteří pro vás tyto závody každý rokem pořádají a nesou tu „naši tradici“ tradičních závodů stále dál. I když ty letošní tradiční byly trochu netradiční.
Netradiční byli v tom, že jsem nemohli lovit dravé ryby v první den závodů, tak jak tomu vždy zvykem. Ano závody se mohly se posunout, ale bohužel už jsme neměli možnost změnit termín na domku u přívozu, a tak to bylo letos trochu jiné.

Ale ačkoliv to nebylo úplně stejné jako vždy, dojelo i přes to krásných 69 závodníků a z toho bylo 9 mládežníků do 16 let. Mládežníků bylo sice méně, i tak se ukázalo, že má táto věková skupina své velmi šikovné mladé naděje, které se letos nedaly přechytat jen tak lacině zkušenými rybáři. V pátek 14.června jsme se všichni sešli v 17:00 na domku u studeného piva, bezinkové limonády a dobrot z udírny a poseděli jsme u společné řeči vždy ne jinak, než o rybách a o tom, co nás za celý rok vlastně potkalo a jaké jsme měli u vody úspěchy i neúspěchy. A mezi tím vším náš šéfkuchař David Katrňák dělal všem velké chutě, když ukazoval jak se v troubě začíná pomalu péct krkovice, která se pomalu pekla celou noc. Kolegyňky a všichni, co nám došli pomoci už ve čtvrtek s chystáním tomboly nesměli samo sebou chybět. Byl to opravdu skvělý večer.
Po večerním přátelském posezení na domku jsme se ještě jeli mnozí vyspat v pohodlí svého domova, protože před námi byl dlouhý a náročný víkend.

Všechno začalo sobotním ránem, úderem půl sedmé, kdy se otevřela registrace pro závodníky, kteří začínali pomalu dojíždět a registrovat se.  V registraci naši rozhodčí a bratři Mates s Leonem seděli odpovědně do 10:00 až dokud nezazněl startovní signál a závod mohl začít. V teamu rozhodčích jsme letos přivítali posilu našeho kamaráda Zdeňka, který nám přišel ulehčit tuto nelehkou organizační pozici a my mu za to ještě jednou děkujeme!  Krátce po startu, to jsme ještě neměli ani dopité své první raní kafe jsme obdrželi první telefonát s uloveným amurem na revíru Babice 1 a tak jsme jeli zapsat jednu z prvních ryb závodu. Amur měřil 63 cm a vážil 3.38 kg, do konce závodů se pak podařilo chytit ještě jednoho ve stejné délce 63 cm, ale ten byl bohužel poražen souboji váhy. Během dopoledne a poledne jsme vyjížděli ještě k několika krásným rybám a průběžné výsledky se držely dlouho nezměněny. První místo si tak po vekou část držel kapr pana Karla Čevely na revíru Babice 2, který se nakonec dobojoval i na bednu, kde obsadil třetí místo v kategorii kapr. Velké změny pořadí jsme se dočkali tak až po půlnoci, kdy jsme opět vyjížděli na lovné místo k Čevelům. Tentokrát jsme, ale jeli za mladším členem teamu Michalem, který pokořil svého tátu krásným kaprem 86 cm / 10,36 kg a dostal se tak do čela tabulky závodu a ujal se vedení, kde mu musel jeho táta uvolnit místo a posunul se tak na druhou příčku. Poté už však přebralo otěže počasí a téměř s minutovou přesností došel tolik očekávaný, ale nechtěný déšť. Pršelo celou noc,  rybám to však přidalo jen na chuti a aktivitě. Dle informací se chytalo více ryb v dešti, jak se nachytalo přes slunečný den. A muselo tomu být tak, že nad ránem v největším dešti přišla další krásná ryba, tentokrát z revíru Babice 1 a byla to ryba kamaráda Marka Gregora, kapr o velikosti 81cm a váze 9.44 kg, a tak se musel pan Čevela ještě jednou posunout o příčku níže, ale už to bylo naposled. Další ryby se do konce závodů nepodařilo ulovit a to i přes to, že se podle součtu nahlášených úlovků chytlo na více jak 150 ryb za 24 hodin. Nepodařilo se však ulovit ani žádného bodovaného dravce i přes to, že nějací uloveni byli a stejně tak i v kategorii „Úhoř“. Po krátkém, spánku jsme pomalu očekávali příchod signálu ukončující závod a ten přišel přesně v 10:00, kterým táta Leoš ukončil letošní tradiční závody 2024. A já bych chtěl tátovi a i sestře Zuzce velmi poděkovat za obětavý přístup a velkou pomoc u přípravy a chystání celých závodů, ale nebyli to jen o ni, všichni jsme měli někoho z rodiny, kdo nám došel pomoct a podpořit nás! Mockrát vám děkujeme a jsme rádi, že i když nejste rybáři, tak vás to baví stejně jako nás a stejně tak se na závody s námi těšíte!


Poté už přišlo vyhlášení výsledků a rozdávání výher a pohárů.

KAPR


1. místo – Čevela Michal – 86 cm / 10,36kg

2. místo – Gregor Marek – 81 cm / 9,44 kg

3. místo – Čevela Karel – 73 cm / 6,76 kg

AMUR


1. místo – Balcárek Pavel – 63 cm / 3,38 kg

DRAVÁ RYBA


nebyla ulovena v minimální stanovené lovné míře

ÚHOŘ


Nebyl uloven


Všem výhercům velmi gratulujeme ke krásným rybám a značí to jen to, že ryby u nás jsou i ty velké, zdravé a prosperující populace. Dělá nám to všem velkou radost tyto ryby vidět a přejeme si, aby tomu bylo tak i nadále.

A již tradičně na závěr mého psaní chci poděkovat všem, kteří nás podpořili a všem sponzorům !
Jmenovitě především obcím Babice, Huštěnovice, Jalubí, Miroslav Veselý – poháry, Staveniny DEK, RedBass – Nástrahy.cz, Coffespot – pražírna kávy Babice, Chytil rybářské potřeby, Rybářské Centrum Staré Město, Mikbaits, KOVIN FISH s.r.o. Napajedla, Nábytek Hejda Babice, Hospůdka na hřišti Babice a mnoho dalších. Kompletní seznam sponzrů bude k nahlédnutí na facebookovém profilu Rabáři Babice.
DĚKUJEME!

A ještě si Vás dovolujeme srdečně pozvat i na posezení s rybáři, které bude 17.srpna na Mýtince.

Petrův zdar!
Za rybáře Babice
Matěj ŽálekHLEDÁNÍ NA WEBU

REZERVAČNÍ SYSTÉM
pro výdej rybářských dokladů
p.s. MRS, Uh. Hradiště

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY

Přátelé, kamarádi, rybáři i rybářky, v neděli dopoledne byly ukončeny…

Každoroční velmi očekávanou rybářskou akcí, kterou pořádá Místní…

Práce naší místní skupiny začínají vždy naplno příchodem nového roku.

PŘEDPOVĚĎ POČASÍ
POSLEDNÍ FOTOGRAFIE

Podporují nás

Spolupráce a podpora

Moravský rybářský svaz, z.s.,
pobočný spolek Uherské Hradiště

U Moravy 852
686 01 Uherské Hradiště

+420 725 690 422

Kontaktní formulář

Máte dotaz? Můžete nám napstat prostřednictvím tohoto formuláře.

© 2017 provozuje Moravský Rybářský svaz, z.s., pobočný spolek Uherské Hradiště
web by icard.cz