Rybochov

V polovině října skončily letošní podzimní výlovy na našem rybochovném zařízení ve Staroměstských loukách

Bližší komentář bude uveřejněn později, až ho obdržím od hospodářského odboru. Po delší době se tento rok výrazně lišil od těch předchozích.


A to z toho důvodu, že skončila rekonstrukce středního dílu Baťova kanálu. Vodní režim na našem rybochovném zařízení se tedy po delší době konsolidoval, což se jistě výrazně podepsalo na konečném hospodářském výsledku. Určitě také pomohlo to, že letošní léto, nebylo tak suché, jako předchozí léta.

I letos bylo vidět, jak velkým přínosem je celková automatizace procesu během výlovu. Ryby byly ze sloviště rychle přemísťovány ve skořepině pomocí malého bagru do velkých kádí k oplachu. Odtud byly přenášeny k dalšímu stanovišti a rychle tříděny dle velikostí a po následném vážení a zápisech byly ihned operativně rozváženy do všech našich revírů dle zarybňovacího plánu (mimo Březolupy).

Poděkování tedy patří všem, kteří se výlovů účastnili, především však členům našeho hospodářského odboru, kteří se o ryby starali celou sezónu.

Níže jsou snímky z výlovu z 11.10. 2019, kdy proběhl výlov "Huštěnovice1" a potom z 12.10.2019, kdy proběhl výlov "Svárovského rybníku".

Odkaz na snímky a videa na rajče je ZDE

Tex a foto: Radek Knap, člen výboru MRS, z.s., p.s. Uherské Hradiště, webmaster www.rybaruh.cz

Soubor PDF: není dostupný

Podporují nás

Spolupráce a podpora

Moravský rybářský svaz, z.s.,
pobočný spolek Uherské Hradiště

U Moravy 852
686 01 Uherské Hradiště

+420 725 690 422

Kontaktní formulář

Máte dotaz? Můžete nám napstat prostřednictvím tohoto formuláře.

© 2017 provozuje Moravský Rybářský svaz, z.s., pobočný spolek Uherské Hradiště
web by icard.cz