Rybochov

Výsadba ryb do revíru Morava10A -Kobylisa a Morava11

Vážení členové našeho spolku, ve 45. týdnu proběhlo dorybnění a to do revíru do revíru M10A - Kobylisa a Morava11.

Ryby do těchto revírů jsme museli dokoupit za tržní ceny. Dodavatelem bylo Rybníkářství Pohořelice a.s., které je již delší dobou naším spolehlivým dodavatelem. Jednalo se o výsadbu ryb, kterou jsme nebyli schopni pokrýt naší vlastní produkcí v rybochovném zařízení na Staroměstských loukách. Zarybňovací plány pro naše jednotlivé revíry, který stanovuje Ministerstvo zemědělství se musí v každém případě dodržet. Výsadbu prováděli členové výboru spolku s členy KRK. Jak je vidět z několika snímků, výsadba ryb do revíru Kobylisa není vůbec jednoduchá. Je zde velmi špatný přístup a příjezd nákladního auta vyloučen. Letos se výsadba na tento revír provedla pomocí frézy Motorobot PF-62, do revíru Morava11 přímo z nákladního vozu.


Od vypouštění středního dílu Baťova kanálu z důvodu rekonstrukce, probíhá průběžně také na tomto revíru záchrana, respektive přelovování ryb, které zůstaly v tůních. Akce tohoto druhu probíhají již od poloviny září. Plně se jim věnují členové výboru MS Babice. Ryby se po vylovení přesazují do horního dílu v rámci tohoto revíru.


Všem patří za provedenou práci poděkovat, neboť všechny tyto akce jsou dlouhodobějšího charakteru a zabírají mnoho času.


Text: Radek Knap, foto Milan Býček

Podporují nás

Spolupráce a podpora

Moravský rybářský svaz, z.s.,
pobočný spolek Uherské Hradiště

U Moravy 852
686 01 Uherské Hradiště

+420 725 690 422

Kontaktní formulář

Máte dotaz? Můžete nám napstat prostřednictvím tohoto formuláře.

© 2017 provozuje Moravský Rybářský svaz, z.s., pobočný spolek Uherské Hradiště
web by icard.cz