Sport

Zpráva z prvního kola I. Ligy LRU – Plavaná

Vážení přátelé Petrova cechu, níže se můžete seznámit, jak si počínají naši zástupci v I. lize LRU - plavaná v tomto roce.

Zpráva z prvního kola I. Ligy LRU – Plavaná.


 Pro letošní rok jsem se rozhodl udělat malou změnu, a to že budu psát reportáž z každého ligového kola zvlášť. Letošní ročník I. ligy jsme začínali třetí dubnový víkend v Břeclavi na obtokovém kanále řeky Dyje. Pořádání tohoto závodu připadlo našemu družstvu, což znamenalo spoustu starostí navíc, ale zase se jednalo téměř o domácí vodu, na které všichni velmi rádi lovíme. Břeclavský kanál je jednou z nejtechničtějších vod v ČR, voda je zde velmi čistá a téměř neteče, ryby tedy mají spoustu času k důkladné kontrole nabízených nástrah a k rozhodnutí, jestli nástrahu pozřít, či ne… Z toho důvodu je nutná dokonalá prezentace nástrah, a tak se chytá takřka výhradně na 13 m děličky s jemným a citlivým splávkem, návazce o síle 0,06 – 0,08 a ty nejmenší háčky. Nejdůležitější nástrahou na háček je kvalitní velká patentka a krmí se převážně malou patentkou v hlíně, ale velmi střídmě, stačí 5 litrů krmení a hlíny na závod. I když je trať na kanále naprosto spravedlivá a každé místo vypadá prakticky stejně, ve skutečnosti jsou zde drobné odlišnosti, kterým je třeba se přizpůsobit.

Výborné bylo, že týden před prvním ligovým kolem se na této trati konal pohárový závod Mazalův Memoriál, takže jsme si mohli naši taktiku naostro vyzkoušet v silné konkurenci padesáti závodníků z ČR i ze zahraničí. Mazalův Memoriál jsme chytali v plné sestavě a snažili se získat co nejvíce zkušeností pro nadcházející ligový závod. Naše umístění okolo první desítky dávala tušit, že by to za týden mohlo být dobré…

Páteční trénink pro nás znamenal pouze ověření funkčnosti navázaných sestav a osvědčené receptury krmení, tentokrát plně v režii firmy Sensas. Vše klapalo, jak mělo, ryby braly, tak nezbývalo než věřit, že tomu tak bude i v sobotním závodě. Toto ligové kolo jsme odchytali v sestavě: Jiří Matej, Ladislav Bradna, Jan Jakeš a Miroslav Kolínek. Na břehu nám pomáhali Gusta Lakoš, Martin Kobliha a Petr Kopřiva. Pro první ligu se používá losovací tabulka, což na tomto úseku znamenalo, že si družstvo vylosuje pouze jedno číslo, a to platí pro všechny jeho závodníky v každém sektoru. Losování se tím velmi urychlí a zároveň je tím zaručena co nejvyšší míra spravedlnosti losu pro všechna družstva. Pro sobotní závod jsme si z klobouku vytáhli číslo 9. Závod samotný se pro náš tým odvíjel poměrně dobře, vypadalo to, že na třech sektorech budeme dělat nadprůměrné výsledky, naopak na sektoru A bude výsledek špatný. Vážení naše odhady potvrdilo, dělali jsme umístění 3, 4, 4, 12. Součet 23 znamenal k našemu překvapení průběžné druhé místo. To bylo super umístění, na které rozhodně nejsme zvyklí, ale jen nám potvrdilo, že zdejší vodu máme opravdu dobře přečtenou.

Pro nedělní závod jsme nic neměnili a doufali jsme, že se nám podaří udržet čelní pozice. Tentokrát jsme si vylosovali číslo 12, což sice znamenalo výhodné krajní místo D12, ale také nevýhodné A12. Závod se nám povedl i tentokrát, opět jsme dělali na třech sektorech nadprůměrné výsledky a na čtvrtém sektoru výsledek špatný. Po vážení jsme již věděli, že jsme udělali výsledky 12, 4, 2, 1. Jedničku vychytal Jirka Matej z nevýhodného místa A12, což je opravdu husarský kousek. Nedělní součet byl tedy 19 a dával nám velmi slušné šance na umístění na bedně.

Celkové pořadí bylo nakonec velmi těsné: 1. RSK Mivardi Mohelnice – součet 39, 2. RSK Pardubice Colmic – součet 41, 3. p.s. MRS Uherské Hradiště Preston – součet 42.

Jako bonus k výbornému umístění družstva bylo navíc krásné 3. místo Jirky Mateje v celkovém pořadí jednotlivců.

První ligové kolo nám tedy vyšlo nad očekávání, po výborném výkonu jak závodníků samotných, tak i realizačního týmu jsme se dostali do té nejvybranější společnosti, mezi nejlepší české závodníky. Další ligové kolo nás čeká v třetím červnovém víkendu v obci Liběchov na řece Labe, kde nás čeká značně odlišná rybařina na velké a rychle proudící řece. Snad se nám bude dařit i nadále.

Na závěr bych chtěl poděkovat za podporu p.s. MRS Uherské Hradiště a firmě Chytil, bez jejichž přispění bychom tento sport na špičkové úrovni nemohli provozovat.

Za družstvo p.s. MRS Uherské Hradiště Preston

Miroslav Kolínek

HLEDÁNÍ NA WEBU

REZERVAČNÍ SYSTÉM
pro výdej rybářských dokladů
p.s. MRS, Uh. Hradiště

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY

Přátelé, kamarádi, rybáři i rybářky, v neděli dopoledne byly ukončeny…

Každoroční velmi očekávanou rybářskou akcí, kterou pořádá Místní…

Práce naší místní skupiny začínají vždy naplno příchodem nového roku.

PŘEDPOVĚĎ POČASÍ
POSLEDNÍ FOTOGRAFIE

Podporují nás

Spolupráce a podpora

Moravský rybářský svaz, z.s.,
pobočný spolek Uherské Hradiště

U Moravy 852
686 01 Uherské Hradiště

+420 725 690 422

Kontaktní formulář

Máte dotaz? Můžete nám napstat prostřednictvím tohoto formuláře.

© 2017 provozuje Moravský Rybářský svaz, z.s., pobočný spolek Uherské Hradiště
web by icard.cz